Kniha návštěv

Zde nám můžete zanechat vzkaz nebo připomínku.
Pozor, nelze vkládat odkazy, chcete-li zaslat odkaz, použijte email Marian@Panelaky.info

387 komentářů u „Kniha návštěv

 1. Dobrý den, mohu nabídnout prohlídku domu nám. Míru 1571, Uherský Brod. Dle mě moc krásný solitér. PK

 2. Dobrý den,
  nevíte jaké je složení podparapetního keramického panelu u typu TO6B jihočeská varianta tl. 300mm.?
  Děkuji

 3. Dobrý den,
  zajímalo by mě, zda jsem správně identifikoval panelák na adrese Albertova 3983/6 v KM jako typ T60B-OL? Vypadá to na nově provedené lodžie. nebo to je spíše verze KDU?

  Zajímalo by mě navíc, zda u tohoto typu byly v prefabrikovaných panelech již zapuštěné husí krky pro el. rozvody. Pokud ano, je možné někde získat schéma rozmístění těchto vedení v panelu?

  Děkuji

  1. Dobrý den, lodžie jsou dodělané. Domy nemají původní fasádu, jsou hnusně zateplené, takže nelze určit soustavu. Nezdá se mi skladba oken na štítech, která nesedí na OL ani na KDU. OL má mít lodžie uprostřed průčelí, tak jako domy mají, otázkou je, proč by se původní lodžie zbouraly a nahradily novými o téměř stejných rozměrech. KDU má mít zavěšené ocelové balkony na krajních modulech. Tedy nejsem schopný určit soustavu. Pomohla by alespoň fotka původní fasády před zateplením.

 4. Dobrý den, chtěl bych se podívat na rozbor soustavy OP 1.11, ale je to chráněno heslem. Jak můžu získat přístup k náhledu. Děkuji

    1. Dobrý den, to už si po několika odkladech ani netroufám odhadovat. Tím, že jsem to nestihl do března, se to dost zkomplikovalo, protože teď je už sezóna focení paneláků. A ještě jsem si to zkomplikoval tím, že jsem chtěl před rozborem vydat článek o panelácích v Pobaltí, aby pak po něm přišel rozbor OP a byl na hlavní stránce úplně nahoře. Ale i u toho Pobaltí se článek protáhnul, protože jsem to nakonec udělal detailnější, než jsem měl v plánu. Jako náhradu za rozbor OP 1.11 si můžete zatím přečíst rozbor soustavy OP 1.13, která má s 1.11 mnoho společného.

 5. Dobrý den, pane Liptáku,

  minulý týden jsem Vám psala na e-mail prosbu, zda byste mohl přispět svým názorem do ankety časopisu PROPAMÁTKY, která je tentokrát věnována současnému pohledu na paneláky a jejich sídliště. Nevím, zda Vám e-mail došel a nemám na Vás telefonní kontakt, proto píši sem s prosbou, zda byste mi mohl dát vědět, jestli s Vaší odpovědí mohu počítat? Velmi děkuji.

 6. Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat, jestli se dají někde na internetu najít, jak byly původně dělané elektrické rozvody u soustavy OP1.13 sekce 42d4. Sám jsem nic nenašel, ale je možné, že jsem nehledal na správných místech. Pokud by to někdo věděl, byl bych velice vděčný.

  Předem děkuji.

 7. Zajímalo by mě, jak je vyřešen stav, kdy je dům (např. T06B) zalomen (nebo spojen s jiným) v jiném úhlu než je 0 nebo 90 stupňů. Z logiky věci vyplývá, že některé místnosti poblíž tohoto zalomení/spojení musí mít jiný než pravoúhlý tvar půdorysu. Je má dedukce správná? Pokud není, jak je to tedy vyřešeno? Nikde jsem nedohledal tuto informaci. Děkuji.

  1. Máme tento typ bytu, místnost mezi dvěma domy má jednu zeď zkosenou. V případě zájmu pošlu fotku.

 8. Bohužel nelze vložit dotaz k rozboru OP1.13, tak jej vkládám sem:
  Je možné, že v Olomouci jsou také nějaké domy OP1.13? Konkrétně mě zajímají 3 věžáky v ulici Voskovcova (č.p. 2,4,6). Nebo je to nějaký hybrid s OP1.11? Dostavěly se až po revoluci v roce 1994.
  Na google streetview jsou k dispozici jeste snímky v nezatepleném stavu z roku 2008.

  1. V Olomouci jsou to OP 1.11 s dispozicí převzatou z věžových OP 1.13. mají ale odlišně pojaté lodžie, navíc i v jiných místnostech. Brzy se o nich dočtete v rozboru OP 1.11

 9. Zdravím, mohu se dotázat kdy bude opět zpřístupněn rozbor soustavy OP1.11? Je nedostupný již docela dlouho. Děkuji.

   1. Dobrý den, mohu poprosit o aktualizaci data zpřístupnění rozboru OP1.11? Hodně by mi to teď pomohlo. Předem děkuji za informaci.

 10. Zdar, neví někdo jakého typu je panelák v Kadani na sídlišti „E“ s číslem popisným 1542, 1543…?

 11. Dobrý den, už dlouho marně dumáme, jaký typ jsou paneláky v Českých Budějovicích, Plzeňská 36, 38, 40, 48, 50 a 52.

 12. Zdravím, neví někdo jaké soustavy je panelak na pisnickem sídlišti, ulice ke kurtum, má 11 pater a 4 vchody

  1. Jestli máte na mysli ten blok čtyř paneláků (kde každý panelák má dva vchody – přední a zadní), tak to je VVÚ-ETA.

   1. pokud mluvíte o tom panelovém domě na který „je napojeny“ další 2 paneláky které má celkem 6 vchodů, tak děkuji za zodpovězení 🙂

    1. Ne, já mluvím o bloku 4 paneláků (Ke kurtům 15-21), na který je kolmo napojeno dalších 6 paneláků (Ke kurtům 3-13).
     Kolik vchodů (jestli jeden, či dva) mají ty napojené paneláky, to už zkoumat nebudu.
     A všechno je to VVÚ-ETA.

 13. Dobrý den,

  rád bych se zeptal na typ konstrukční soustavy dvou věžáků v Praze na sídlišti Vlasta, mezi ulicemi Vršovická, Uzbecká, Moskevská. Dostavěny byly kolem roku 1985, mají 17 pater a stavěla je armáda. Z informací na tomto webu se mi bohužel typ nepodařil určit, možná jde o nějaký atyp? Budu jinak rád i za informaci o typech okolních domů – pět původních paneláků sídliště Vlasta ze začátku 70. let a ten na Magnitogorské.

  Nevíte někdo prosím?

  Děkuji předem, Václav B.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.