Okna v Havířově

Havířov je jedno z posledních míst v republice s vysokým počtem budov ve zcela původním stavu. Tyto budovy již mám nafocené avšak dovnitř se nedostanu – rád bych si vyfotil interiérové strany původních oken havířovských bytů. Proč a jak? to se dočtete dále v této výzvě.

Ukázka původních oken různě v Havířově

Dokumentuji panelovou výstavbu v ČR a snažím se zachytit paneláky v jejich původním stavu, včetně detailů jako okna a jiné dobové vybavení bytů v nich obsažených. Výsledky mé práce můžete vidět v rubrice konstrukční soustavy. Havířov je městem panelákovým a na tomto webu mu bude věnováno hodně prostoru – připravuji extrémně rozsáhlý článek popisující Havířov, viz zde.

Jak jistě víte, MRA se letos po dlouhých odkladech chystá začít hromadně měnit okna v městských bytech. S okny, která již dávno přesluhují je spokojen asi málokdo, avšak jedná se o kus historie a rád bych si přijel původní paneláková okna různých typů nafotit k vám domů (jde mi o interiérové strany oken).

ROZ4
Focení zabere pár minut a maximálně se vám přizpůsobím – přijedu dle vašich možností. KontaktROZ4

Uvítám k nafocení jakákoliv původní dřevěná okna v Havířově a to i v nepanelových domech.

Priority:

1. Okna v absolutně původním stavu – nikdy nepřetřená. (velmi vzácné)


2.Okna v původním stavu, přetřená ale šetrně (bez přetřených pantů, klik atd.)


3.Okna v původním stavu s přetřenými panty (nešetrný nátěr).

Žaluzie v oknech vůbec nevadí – naopak, okno díky nim lze lépe vyfotit.

K focení se nehodí okna jiné než bílé barvy (typicky tmavě hnědá barva módní v 80 a 90. letech).

ROZ4
Pokud chcete pomoct, prosím, ozvěte se na email: marian@panelaky.info nebo na FB panelaky.info Děkuji!
ROZ4

Fotografie oken budou použité v rozborech jednotlivých typů panelových domů. Nikde nebude zveřejněna adresa ani jména lidí, kteří mi okna dovolili nafotit – jedná se o zcela anonymní dokumentaci.


PS.: Rád si vyfotím i jakékoliv jiné původní vybavení panelových bytů a domů. Například umakartová i zděná jádra, kuchyňské linky nebo staré výtahy. Více v sekci Váš panelák.

2 komentáře u „Okna v Havířově

  1. Dobrý den, moc hezký web. Mám nafoceny okna v bytovém domě v Havířově, ještě před výměnou. Nejedná se však o panelový dům, ale zděný dům, cihlový. Máte také zájem o fotografie ? S pozdravem, Martin Prymus.

    PS: skvělá práce, jen tak dál. Rozhodně navštivte Havířov 🙂

    1. Dobrý den, rozhodně mám zájem 🙂 Zašlete mi fotografie prosím na email marian@panelaky.info

      Havířov navštěvuji často, můžete se těšit na opravdu rozsáhlý článek popisující prakticky celé město. Dokonce lidé, kteří jej viděli, mi doporučují, abych jej rozdělil a udělal z něj spíše seriál. Sám nevím jak to bude, je opravdu dlouhý a to ještě není hotový 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.